Talajmintavétel és laborvizsgálat

Talajmintavétel és laborvizsgálat

Jogszabályi előírás vagy egyéni igény alapján területmérésre, talajvizsgálatra van szüksége? Ebben is állunk a rendelkezésére!

Szolgáltatásaink: 

1. GPS alapú területmérés (pl. AKG alapú területmeghatározáshoz): GPS alapú rendszerünk lehetővé teszi, hogy egy adott mezőgazdasági területet körbejárva meg tudjuk határozni a terület térinformatikai parcella állományát, a táblahatárok pontos elhelyezkedését. Ez a szolgáltatás gyors segítség lehet, ha Önnek (pl. AKG pályázathoz) be kell nyújtania a tábla pontos méreteit.

 

2. Talajmintavételezés Boprob talajmintavevő géppel: Cégünk Boprob típusú talajmintavevő berendezése jelenleg az első és egyetlen, Magyarországon üzembe helyezett, speciálisan erre a célra fejlesztett berendezés, amely:

  • egy kijelölt területről folyamatosan haladva az előírt 0-30 cm mélységben talajmintát gyűjt, ezáltal egy kifejezetten reprezentatív mintát képes előállítani a területről;
  • a mintavételezés a beállításoknak megfelelően, robotizált módon, gyorsan és hatékonyan zajlik;
  • a minél nagyobb pontosság és precizitás érdekében a mintavételezés előre megtervezett, GPS vezérelt útvonalon történik.
  • a mintavételezési helyek koordinátáit a berendezés pontosan rögzíti, azokhoz a laboreredmények térképes formában is hozzárendelhetők. 

Hogyan zajlik a mintavételezés a Boprob talajmintavevő berendezéssel? Nézze meg bemutató videónkat: Boprob talajmintavétel

3. Talajminták szűkített és bővített vizsgálata akkreditált laboratóriumban: Megrendelése esetén gondoskodunk az általunk vételezett vagy a megrendelőtől kapott talajminták laboratóriumi vizsgálatának elkészítéséről a Farmmix cégcsoport által üzembe helyezett laboratóriumban. Szolgáltatásunkkal levesszük az Ön válláról a minták beküldésével, a vizsgálatok megrendelésével és egyéb teendőkkel járó adminisztrációs terhet. Amennyiben igényli, talajtani szakmérnökünk segít Önnek az eredmények értelmezésében és kiértékelésében is (pl. táblán belüli eltérések, tápanyag ellátottság, a talaj fizikai és kémiai jellemzői).

4. Tápanyag-gazdálkodási terv készítése: A kapott laboreredmények alapján talajtani szakmérnökünk igény alapján elkészíti a jogszabály által előírt tápanyaggazdálkodási tervet és segít a tervben leírtak értelmezésében, döntéseinek meghozatalában, illetve – amennyiben igényli - termékjavaslatot ad a tápanyag utánpótlásra és segítséget nyújt az ahhoz szükséges termékek beszerzésében is.

5. Talajtérképezés és szaktanácsadás: A megművelt területek szerkezetének, jellemzőinek mélyebb ismerete segítséget nyújt a talaj termőképességének megismerésében, minőségének megőrzésében, szélsőséges időjárással szembeni ellenállóságában. A területen végzett, több szintű (akár 150 cm-ig terjedő) talajszelvények képe és a szintekből vett minták kiértékelése révén olyan információkat kap a birtokában lévő talaj földrajzi, geológiai és szerkezeti tulajdonságairól, mely utódai számára is hasznos információt fog nyújtani. Szakmérnökünk nem csak a talaj tulajdonságainak feltérképezésében nyújt támogatást, de segítséget ad egy hosszútávú talajvédelmi program kidolgozásában és megvalósításában is.

6. Talajvédelmi terv készítése: vállaljuk a 90/2008 (VII.18.) FVM rendeletben előírt talajvédelmi terv elkészítését, mely a különböző szakhatósági eljárásokhoz, bejelentésekhez nélkülözhetetlen.